سه شنبه , بهمن ۱۸ ۱۴۰۱
خانه / خانه های قدیمی / نحوه خرید خانه های قدیمی در یزد

نحوه خرید خانه های قدیمی در یزد

آیا تا به حال به فکر خرید خانه های قدیمی در شهر یزد افتاده اید؟ آیا ایده ای برای استفاده از خانه های قدیمی دارید؟ می توانید یکی از خانه های قدیمی موجود در استان یزد را به راحتی خریداری کنید، کافی است، زمان کوتاهی از وقت ارزشمند خود را در اختیار ما قرار دهید تا نحوه خرید خانه های قدیمی در یزد را بگوییم.

 

  خانه های قدیمی در شهر هایی که سالیان بسیاری است، از تاسیس آن ها می گذرد وجود دارد. استان یزد با وجود قدمت زیادی که دارد، دارای بافت قدیمی و فرسوده ای بوده که بعضی از ان ها به دلیل قدمت بسیار جزو آثار باستانی ثبت شده اند.

بعضی از خانه ها نیز به دلیل قرار گرفتن در منطقه تجاری برای ساخت پاساژ و یا آپارتمان های مختلف بسیار مناسی هستند و افرادی که به دنبال مکانی مناسب جهت ساخت و ساز جدید می گردند، کافی است چنین خانه هایی را خریداری کنند.

 

خانه های قدیمی که ارزش خریدن دارند

 

خانه های قدیمی در چندین دسته تقسیم می شوند و خانه هایی که کاملا در بافت قدیم وجود داشته و از نظر ایمنی، مصالح با کیفیتی درون آن ها بکار نرفته و از مقاومت بالایی برخوردار نیستند.

چنین خانه هایی به هیچ عنوان مناسب اسکان نبوده و بیشتر برای مصارف دیگر مورد استفاده قرار می گیرند. این دسته از خانه ها یه محض خریده شدن، تخریب شده و جهت ساخت آپارتمان های متعدد مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت این خانه ها تنها بر اساس متراژ و موقعیت زمین تعیین می شود و بنا هیچ ارزشی ندارد.

خرید خانه قدیمی

خرید خانه قدیمی

۰۹۱۳۳۵۰۵۳۷۸ پورسلیمان ۰۹۱۳۲۵۲۵۳۹۷ پوررضایی

بعضی از خانه ها سالیان بسیار زیادی از ساخته شدن آن ها می گذرد و در گذشته خانه اشراف و سران بوده و برای چنین افرادی مورد استفاده قرار می گرفته است. چنین خانه هایی به صورت کاملا هنرمندانه ای ساخته شده و آثاری از تمدن و فرهنگ گذشتگان در آن ها وجود دارد.

این خانه ها به عنوان میراث فرهنگی ثبت شده و اجازه تخریب از آنان سلب شده است. می توان از این خانه ها استفاده تجاری کرد و بوم گردی های متعددی در آن جا دائر کرد.

 

خانه هایی که حدود ۴۰ الی ۵۰ سال از ساخت آن ها می گذرد، با وجود این که از استحکام چندان بالایی برخوردار نیستند، اما می توان در آن جا ساکن شد؛ چرا که هنوز پا برجا هستند. نه چندان فرسوده شده اند که تخریب شوند و نه جزو خانه های نوساز محسوب می شوند. چنین خانه هایی ارزش خرید را دارند.

 

نحوه خرید خانه های قدیمی در یزد

خانه های قدیمی هر کدام در یک منطقه قرار گرفته اند، که اکثر آن ها در منطقه جنوبی شهر و یا پایین شهر که بافت قدیم می باشند، واقع شده اند. همه این خانه ها توسط صاحبانشان برای فروش در مشاور املاک های آن منطقه ثبت شده اند. افرادی که قصد خرید خانه های قدیمی داشته و می خواهند عمل خرید و فروش با سرعت بالایی انجام شود، کافی است به مشاور املاک آن مناطق مراجعه کنند.

 

هم چنین می توان با مراجعه به شهرداری شهر مربوطه، امار خانه های قدیمی را از آن ها دریافت کرد و سپس با مراجعه به منازل و صحبت با صاحبان در رابطه با فروش منازل، اقدام به خرید خانه های قدیمی کرد. در چنین روش هایی ممکن است این عمل در زمان زیادی محقق شود و احتمال سوخت شدن تمامی زحمات وجود دارد.

مشاور زبده در زمینه خرید خانه های قدیمی

مشاور زبده در زمینه خرید خانه های قدیمی

۰۹۱۳۳۵۰۵۳۷۸ پورسلیمان ۰۹۱۳۲۵۲۵۳۹۷ پوررضایی

 

اما مشاورین املاک تنها در زمینه خرید و فروش ملک فعالیت نمی کنند، ایشان آگاهی کامل به منطقه ای که در آن جا فعالیت می کنند و به دلیل اعتبار بالایی که دارند، می توانند با توجه به نیاز و سلیقه مخاطب ملک مورد نظر ایشان را فراهم کرده و به خوبی صاحبان را راضی به فروش ملک خود کنند.

این عمل بهترین نحوه خرید خانه های قدیمی در یزد است؛ چرا که حجم عظیمی از کار بر عهده مشاورین املاک بوده و در مدت زمان کمی خرید و فروش محقق می شود.

از آنجا که جهانی شدن یزد باعث اقبال و روی آوردن خریداران متعدد از مناطق مختلف به این استان شده پیش بینی میگردد که خرید خانه های قدیمی در یزد بهترین گزینه برای سرمایه گذاری ملکی در این استان است.

 

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
خانم دهقانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09132539560
شماره دفتر آلمان: 004915206375556
پست الکترونیکی: halime_d2010@yahoo.com

درباره ی admin

سوالی دارید؟ با ما صحبت کنید!
مکالمه را شروع کنید
سلام! برای چت در WhatsApp پرسنل پشتیبانی که میخواهید با او صحبت کنید را انتخاب کنید
کانال تلگرام